• img-book

    חנוך לוין

קטגוריה: Badges:   credits, articles, bios, photos, ads, bw Enable Affiliate:   Disable add to cart:   Book's author:  
Warning: trim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/kolisot3/public_html/tochnia.co.il/wp-content/plugins/acf-for-woocommerce-product/afwp.php on line 122
Book's publisher:   flipbook:   dedication:   יוצרים ומשתתפים:   <p style="direction: rtl;"><strong>בימוי:</strong> אילן רונן<br /> <strong>תפאורה ותלבושות:</strong> בוקי שיף<br /> <strong>מוסיקה:</strong> ערן דינור<br /> <strong>תאורה:</strong> פליס רוס</p> <p><strong>משתתפים:</strong><br /> יעקב כהן, יוסף כרמון, תיקי דיין, יונתן צ'רצ'י, קרן מור, אבי טרמין, יצחק חזקיה, מירב גרובר</p>

חפץ

מאת: חנוך לוין
הקאמרי, 1996

המחזה מתחיל שבועיים לפני חתונתם של פּוגרָא ווַרשביָאק. הוריה של פוגרא, טיגלך וכלמנסע, יוצאים לבקר את בתם וארוסה. חפץ, לא יוצלח, קרוב משפחה רחוק שלהם, מתגורר בביתם מזה 17 שנה. חפץ נעלב מאוד מכך שהודיעו לו על החתונה זמן קצר מראש ובדרך אגב ומציק להם. בתגובה, טיגלך (שמצידו מושפל על ידי אשתו ובתו), יוזם מחזה קומי בו הוא וכלמנסע, מציגים בפניו את סיפור חייו בצורה קומית, בו חפץ מוצג כדמות נלעגת. פעם הוא מוצג כמציצן שמנסה להציץ לכלמנסע העירומה דרך חור המנעול ופעם אחרת מציגים אותו כמי שלא נוקף אצבע כשאמו על ערש דווי. חפץ בייאושו מחליט לקפוץ מהגג ביום חתונתה של פוגרא.

פוגרא מתייחסת בהתנשאות אל הוריה ואל בעלה ורשביאק המתרפס אליה ומעריצה בצורה עיוורת. כל הדמויות לועגות לחפץ ומשפילות אותו, למעט חנה צ'רליץ' המלצרית בבית הקפה. חפץ מזמין את חבריו וקרוביו לצפות בהתאבדותו. אדש-ברדש, חברו של חפץ, היפוכונדר החדור רחמים עצמיים, מבקש את ידה של חנה המלצרית לאחר התלבטויות רבות, וזו נענית מיד. אך לבסוף היא חוזרת בה מההחלטה להינשא, כשהיא נוכחת לדעת עד כמה הוא מעורר רחמים.

חפץ מצפה שיניאו אותו מהתאבדותו, אולם להפך, כולם מעודדים אותו לכך. וכשמגיע הרגע להתאבד, הוא אינו מוצא אומץ לכך ומתחרט, אבל פוגרא הנוכחת במקום דוחפת אותו מהגג.

150.00

1 במלאי

Quantity:
תכניות נוספות עבור חנוך לוין
יוצרים ומשתתפים

בימוי: אילן רונן
תפאורה ותלבושות: בוקי שיף
מוסיקה: ערן דינור
תאורה: פליס רוס

משתתפים:
יעקב כהן, יוסף כרמון, תיקי דיין, יונתן צ'רצ'י, קרן מור, אבי טרמין, יצחק חזקיה, מירב גרובר

הכירו את המחבר
avatar-author
1951
מחזאי, במאי, משורר וסופר, כתב מחזות, מערכונים, פזמונים ושירה ; את מרבית מחזותיו ביים בעצמו. החל את דרכו כסאטיריקן בתקופת לימודיו באוניברסיטת תל אביב. מחזותיו הראשונים היו סאטירות פוליטית, ביקורת נוקבת על שכרון נצחון מלחמת ששת הימים ולעג לדפוסי הרהב של החברה הישראלית. בהמשך כתב קומדיות המתמקדות בתשוקותיהם ובסבלותיהם של דמויות עגמומיות במסגרת חברתית של זוג או משפחה, בשיכון או בשכונה עירונית זו או אחרת. בסוף שנות השבעים הסתמן כיוון חדש במחזותיו, המחזות המיתולוגיים, המבוססים על מיתוסים מרכזיים בתרבות המערב. לוין פיתח שפה דרמטית ותיאטרונית ייחודית, שנוצרה תוך שילוב בין הטקסט הפיוטי שכתב לבין הדימויים שעיצב עם השחקנים ומעצבי התפאורה, התלבושות והתפאורה, המוסיקאי והכוריאוגרף. הצגותיו התאפיינו ביכולתו לשלב בין עבודתם של יוצרים שונים והיו תמיד חגיגה של מילים ודימויים חזותיים, המבוססת על אהבה רבה לתיאטרון ולכל הלוקחים חלק בהצגה.

“חפץ”

טרם התקבלו תגובות.