הטרגדיה הקצרה ביותר של ויליאם שייקספיר עוסקת בכניעתו של הגיבור לתאוות השלטון, ולו במחיר עקרונות המוסר והצדק. מקבת, גנרל מצטיין בצבאו של דנקן מלך סקוטלנד, מתפתה ליצרו, לשכנועיה של אשתו ולנבואה רב משמעית של מכשפות מסתוריות הנקרות בדרכו, לרצוח את המלך החוקי ולמלוך תחתיו. במסכת האירועים המתרחשת בעקבות הפשע, מידרדר מצבו הנפשי והפוליטי של מקבת עד שהוא נותר לבדו, ללא תומכים והוא שוקע באשליות נוספות עד לתבוסתו הניצחת. במקביל נגלית לנו דמותו הטראגית של מקבת היודע להתבונן בפרשת חייו מן הצד ולהגיע לחזון נבואי עמוק על גורלו וגורל האדם בכלל.

מקבת

מאת: ויליאם שייקספיר
תיאטרון חיפה, 1986

התכניה מוקדשת לזכרו של השחקן שמואל וולף.
נוח על משכבך בשלום, והשרה עלינו מצניעותך

תכניות נוספות עבור ויליאם שייקספיר
יוצרים ומשתתפים

תירגום: מאיר ויזלטיר
בימוי: רינה ירושלמי
תפאורה ותלבושות: משה שטרנפלד
מוסיקה: שוש ריזמן
תאורה: יחיאל אורגל

משתתפים:
רפי אדיר, ניר ברנד, תחיה דנון, שמואל וולף, זארה ורתניאן, צביקה יפה, נויה לנצט, אלינוער מואב, גורי סגל, רוברטו פולק, דור צויגנבוים, דני רוט, רינה רוזנבאום, שלום שמואלוב, גדעון שירין, ארז שפריר, שוש של

הכירו את המחבר
avatar-author
1564
מחזאי, שחקן ומשורר אנגלי. נחשב בעיני רבים לגדול המחזאים בתרבות העולמית. יצירתו מצטיינת בעומק ובמורכבות על היבטיה השונים. את מרבית מחזותיו כתב בין השנים 1590 - 1611.  כנהוג בתקופתו, ביסס שייקספיר רבים ממחזותיו על יצירותיהם של מחזאים אחרים ומיחזר סיפורים היסטוריים ידועים.  את כתיבתו ניתן לחלק לשלושה שלבים. בשלב הראשון ביצירתו, כתב מחזות הסטוריים "כבדי משקל" אשר עסקו במציאות השלטונית של אנגליה לצד קומדיות קלילות דוגמת "כטוב בעיניכם" ו"הלילה השניים עשר" בשלב השני, כתב את סדרת הטרגדיות הגדולות "המלט", "מקבת", "המלך ליר" ו"אותלו". בשנותיו האחרונות כתב מחזות טרגיים-קומיים דוגמת "אגדת חורף" ו"הסערה". יצירותיו הודפסו במאות מהדורות ובאינספור שפות. תיאטרון "הבימה" היה הראשון שהעלה מחזה של שייקספיר בעברית, "הלילה השניים עשר", בשנת 1930.

“מקבת”

טרם התקבלו תגובות.