קח בחורה פשוטה מן הרחוב, מוכרת פרחים אנאלפביתית וחסרת השכלה, והפוך אותה לגברת צמרת, אשת חברה זוהרת, שיכולה להתארח בנשף דיפלומטי אצל השגריר בטבעיות גמורה.

זוהי המשימה שלוקח על עצמו פרופסור הנרי היגינס, מומחה לכל ניבי השפה ולכל אופני הדיבור. הוא נוטל מן האשפתות את לייזה דוליטל, ומתערב שתוך שלושה חודשים הוא יעשה ממנה ליידי. והוא מצליח. אבל כיוון שמדובר בבני אדם, העניינים אינם פשוטים כל כך.

מתחת לספור האנושי המצחיק והמרגש על המהפך של לייזה דוליטל, מתחת לאגדת סינדרלה המודרנית הזאת, חבוי משל חברתי מריר על הנורמות המקובלות, על אופנות, על אמת וצביעות, ועל יחסם של בני תרבות לבני אדם.

פיגמליון

מאת: ג'ורג' ברנרד שו
הקאמרי, 1991
תכניות נוספות עבור ג'ורג' ברנרד שו
יוצרים ומשתתפים

תירגום: הלל מיטלפונקט
בימוי: טל רובינשטיין
תפאורה: רוני תורן
תלבושות: ג'ודי לוין
תנועה: זוקי
תאורה: פליס רוס
ליקוט מוסיקה: מיק פול

משתתפים:
עלית קרייז, ליאור זרחין, אביבה מרקס, ענת וקסמן, אילן דר, צביקה שורצברג, מירי פביאן, אלכס אנסקי, אבי שבי, אסתר גרינברג-שבק, שלמה וישינסקי, מרים גבריאלי, מירי פביאן, אביבה מרקס

הכירו את המחבר
avatar-author
1956
מחזאי ומבקר תרבות אנגלי. מדמויות המפתח בעולם התיאטרון של המאה ה - 20. נודע בניתוחיו החדשים והשנונים בלשונו המצליפה לא רק בכתיבת מחזותיו, אלא גם בטורי ביקורת התיאטרון והמוסיקה שפירסם בעיתונות היומית. מחזהו הנודע ביותר, "פיגמליון", תורגם והוצג בעשרות שפות ועובד למחזמר המצליח "גברתי הנאווה". כמה מיצירותיו עוררו את זעמה של הצנזורה. המחזה "מקצועה של הגברת וורן", למשל, שהוצג בתיאטרון "הבימה", נאסר להצגה במשך 30 שנה משום שעסק בזנות. במשך חייו כתב כ - 50 מחזות.

“פיגמליון”

טרם התקבלו תגובות.